O NAS

Historia Siedliska zaczęła się w 1997 roku kiedy rodzice za namową przyjaciela kupili stare gospodarstwo nad jeziorem Wyrówno. 

Poprzedni gospodarze do samego końca hodowali tam zwierzęta i uprawiali ziemię. Poza murowanym domem z 1920 roku stała tam stodoła, która stoi do dzisiaj oraz rozsypująca się murowana obora, która niestety zasłaniała wspaniały widok na jezioro Wyrówno i kaszubskie pejzaże.

Przez pierwszych kilka lat poza wybudowaniem pomostu (z desek sopockiego Mola) renowacją wnętrz i założeniem trawnika niewiele się zmieniło. A w oborze zamieszkała kobyła Yutah oraz jej przyjaciółka koza Nostra, które wiodły sielskie życie w naszym siedlisku. Każde lato spędzaliśmy w naszym ukochanym Wyrównie razem z przyjaciółmi i rodziną.

Pierwszą z głównych inwestycji  było wybudowanie klasycznego kortu tenisowego. Dla taty Lecha, którego tenis od zawsze był największą pasją było to spełnieniem marzeń. Dziesiątki godzin spędził na walcowaniu, utwardzaniu i pielęgnowaniu swojego „oczka w głowie”, co czyni do dziś.

W 2000 r. na 5 ha pól uprawnych zasadziliśmy 30 tysięcy drzew – głownie sosen, świerków i brzóz. Każdy z nas miał udział w nasadzaniu. Wytyczone zostało leśne ścieżki i zagajniki. I tak przez kolejne 20 lat wyrósł nam piękny las, pełen grzybów i leśnych zwierząt.

Od samego początku rodzice organizowali wiele muzycznych, sportowych i artystycznych imprez i realizowali swoje pasje. Lechu –doroczne turnieje tenisowe Malwy Cup.

A mama Kasia – plenery malarskie. I właśnie od malowania w Wyrównie wywodzi się nazwa naszego Siedliska Malwy. Choć kwiaty malwy u nas też rosną.

Po kilku latach obora zaczęła się zawalać i trzeba było ją zburzyć. Okazało się to zrządzeniem losu, bo widok jaki się ukazał zachwyca za każdym razem jak na niego spojrzymy.